Si të gjesh librin që kërkon ?

Faqja kryesore e librarise ShtepiaeLibrit.comMe rritjen e numrit të librave të publikuar (aktualisht mbi 2,000 tituj), si dhe rritjen e numrit të vizitave në faqen tonë, rrjedhimisht rritet edhe nevoja për të gjetur sa më lehtësisht librin apo autorin që ju dëshironi. Për këtë arsye ne ju ofrojmë disa mënyra si më poshtë:

Kategoritë dhe nën-kategoritë
Shtëpia e Librit është e organizuar në kategori librash si p.sh.: letërsia shqiptare, letërsia botërore, libra për fëmijë, etj, dhe brenda tyre me nën-kategori si: romane, revista letrare, tregime & novela, biografi & kujtime, etj. Kjo është edhe mënyra bazë se si ju mund të krijoni një ide më të qartë të librave që ne disponojmë si dhe mund të orientoheni më kollaj për të gjetur atë që kërkoni.

Mënyra kryesore e kërkimit

KerkoniFaqja jonë ju lejon të kërkoni duke përdorur motorin e brendshëm të kërkimit. Mjafton të shkruani titullin, autorin apo një pjesë të titullit të librit që kërkoni dhe menjëherë do t’ju shfaqen rezultatet sipas përmbajtjes së vetë faqes.

Nëse në çdo rast nuk gjeni atë që kërkoni, mos nguroni të na kontaktoni direkt me email (admin @ shtepiaelibrt.com)

Titujt e postimeve te Blogu
Pavarësisht se Blogu funksionon i ndarë nga sistemi i Shtëpisë së Librit, ne kemi gjetur një mënyrë për ta integruar atë me faqen e parë të dyqanit. Dhe konkretisht, në krahun e djathtë, ju do keni mundësinë të klikoni mbi titujt e fundit të postimeve që ne vendosim në Blog. Gjithsesi, nëse dëshironi të informoheni rregullisht për të zhvillimet dhe të rejat te Shtëpia e Librit, ne ju sugjerojmë të abonoheni nëpërmjet shërbimit tonë me Email.

Përditësuar më: 26 Mars 2014

87 Responses to Si të gjesh librin që kërkon ?

 1. arber Përgjigjjuni

  12 Shtator 2008 at 9:17 am

  ju nuk te jepni shume informacione

  • Elvis Plaku Përgjigjjuni

   28 Prill 2013 at 10:01 pm

   Cfare do te konsideroje si informacion per ju? Shpesh na pyesin ne se mund ta shkarkoj kete apo ate liber, por ceshtja eshte qe ne nuk merremi me pirateri dhe as nuk mund ta mbeshtesim ate pasi nuk vlen as per autoret dhe as per vete lexuesit te cilet nuk do merrnin me te miren e autoreve te cilet do ndihen te ndrydhur nga vjedhja e vepres se tyre.

 2. elvisi Përgjigjjuni

  12 Shtator 2008 at 10:41 am

  Pershendetje Arber,
  e vleresoj komentin tend. A mund te na orientosh se cfare lloj informacionesh do ishin me vlere per ju. Ne jemi duke punuar vazhdimisht per ta permiresuar sherbimin tone dhe komentet tuaja jane ato me me vlere per punen qe bejme.

  Elvisi

 3. ermirajasa@Yaho.com Përgjigjjuni

  11 Prill 2009 at 6:30 am

  desheroj te blej libri Jon Kerr Koka ekalit

  • Elvisi Përgjigjjuni

   13 Prill 2009 at 5:49 pm

   Pershendetje,
   me sa di une ne nuk e disponojme kete liber….

   Elvisi

 4. Edonita Përgjigjjuni

  11 Janar 2010 at 3:38 pm

  Pershendetje shtepia e librit.Jeni vertet shume te mire edhe pse nuk kam blere kurre ndonje liber nga ju sepse nuk i kam mundesite mirepo lexoj vazhdimisht libra te marra nga bibloteka ne FusheKosove.E cmoj shume punen e juaj sepse mua me rekomandon shume libra dhe me ndihmon shume te zgjedh librin ne bilboteke.Ju pershendes perzemersisht shume.Me Respekt Edonita.

 5. Pingback: Tani mund të kërkoni edhe me Google.com | Shtepia e Librit - Blog

 6. burbuqe Përgjigjjuni

  28 Mars 2010 at 10:16 pm

  pershendetje! nese mund te me tregoni titullin e librit me te fundit qe ka te beje me muziken. faleminderit

 7. dafina Përgjigjjuni

  18 Prill 2010 at 3:02 pm

  kerkova mirepo nuk mund ta gjej romanin Robnson Kruzo nga Daniel defo

 8. dafina Përgjigjjuni

  18 Prill 2010 at 3:03 pm

  mund te me tregoni nese eshte ky roman (Robinson Kruzo)i postuar ne ket web??? pres pergjigje…

 9. Remi Përgjigjjuni

  17 Gusht 2010 at 2:27 pm

  Përshëndetje redaksi e nderuar,
  Një çast i mire për një përshëndetje të shpejtë!
  Redaksi e nderuar,
  Ka kohë qe kërkoj një roman të Kadaresë.
  Titullohet ,,Dasma’’ thjesht kureshtja e një polemike ndërmjet B.Xhaferrit dhe Kadaresë më jep shtytje ta rilexojë edhe njëherë.
  Respekt, Gurrakociani 2010

  • Elvisi - Admin Përgjigjjuni

   17 Gusht 2010 at 4:52 pm

   Pershendetje Remi, faleminderit per interesimin. “Lekura e daulles” u shkrua dhe u botua ne vitin 1967, ne revisten “Nentori”, per te dale nje vit me pas, si liber me vete, me titullin “Dasma”. Tani ky liber eshte pjese e Vellimit 4, te Vepres se Kadares.

 10. arijeta Përgjigjjuni

  23 Dhjetor 2011 at 3:11 pm

  une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • qendresa Përgjigjjuni

   28 Prill 2013 at 7:39 pm

   une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • blinera Përgjigjjuni

   27 Gusht 2013 at 12:09 pm

   librin agimet e kaltra mund tajesh ne disa librari ne prishtin si instituti albanonologjik

 11. arijeta Përgjigjjuni

  23 Dhjetor 2011 at 3:12 pm

  me falni si mund ta gjej?

  • Elvisi - Admin Përgjigjjuni

   23 Dhjetor 2011 at 5:38 pm

   Pershendetje Arijeta,

   ju faleminderit per interesimin por aktualisht ne nuk e disponojme titullin e kerkuar.

 12. elmedina Përgjigjjuni

  3 Prill 2012 at 8:10 pm

  une e dua lektyret e klases se 5 agimet e kaltra qamil batalli me ndihmoni ju lutem per kete

 13. elaa Përgjigjjuni

  28 Tetor 2012 at 8:08 pm

  dua ta lexoj kete lektyr shkollore se me pelqen shum dhe dua tja di komentin e asaj lektyre

 14. laura Përgjigjjuni

  29 Nëntor 2012 at 3:59 pm

  dua nje lektyre per klasen e 7 ose 8

  • Elvisi - Admin Përgjigjjuni

   29 Nëntor 2012 at 6:07 pm

   Pershendetje, aktualisht nuk disponojme tituj shkollore per klasat e 7ta ose te 8ta.

 15. lisa Përgjigjjuni

  29 Nëntor 2012 at 6:12 pm

  ku mund ta gjej komentimin e lektyres qamil batalli

  • Elvisi - Admin Përgjigjjuni

   29 Nëntor 2012 at 6:46 pm

   Pershendetje Lisa, na vjen keq por ne nuk e disponojme komentimin e lektyres qe kerkoni.

 16. I paemër Përgjigjjuni

  8 Janar 2013 at 4:32 pm

  pershendetje dua ta gjej liblin kadare

 17. arlinda Përgjigjjuni

  4 Shkurt 2013 at 10:48 pm

  un dua ta mmarr lektyren nga qamil batalli agimet e kalterta a mundi te ma gjeni

 18. dea Përgjigjjuni

  14 Prill 2013 at 1:54 pm

  me duhetlektyra Trimi mir me shok shum ?

 19. Eda Përgjigjjuni

  8 Maj 2013 at 6:40 pm

  Më duhet libri nizet mijë mila nën det ju lutem nese keni mundësi të ma gjeni.

 20. duart Përgjigjjuni

  13 Maj 2013 at 10:12 am

  une dua qe te mar lektyren qemil batalli agimet e kaltrta

 21. tuana Përgjigjjuni

  15 Maj 2013 at 10:51 am

  pershendetje dua te gjej librin Froidi

  • Elvis Plaku Përgjigjjuni

   16 Maj 2013 at 11:38 am

   Cilin liber per Froidin apo per Froidin? Mundesisht na jepni nje titull te sakte qe te mund t’ju orientojme me mire. Flm.

 22. Muharrem Përgjigjjuni

  16 Maj 2013 at 7:20 am

  Pershendetje me duhet libri :arti I shitjes nga zig Zigler Ne Prishtine

  • Elvis Plaku Përgjigjjuni

   16 Maj 2013 at 11:39 am

   Pershendetje Muharrem,
   per momentin ne e kemi mbaruar dhe nuk e disponojme me. Nuk jemi te sigurt se ku tjeter mund ta siguroni, por besoj se ne Prishtine duhet te kete ndonje kopje neper librarite atje.

 23. Faton Përgjigjjuni

  23 Gusht 2013 at 7:56 am

  Mirdita Une Deshiroj nje roman per klasen e 7

 24. blinera Përgjigjjuni

  27 Gusht 2013 at 12:00 pm

  pershendetje jam blinera kerkoj librin “PrINCESHA ARGJIRO” na Ismail Kadare

 25. Leila Përgjigjjuni

  29 Gusht 2013 at 4:56 pm

  Pershendetje !Mua me duhet libri Lutjet e mbremjes nga Anton Pashku ju lutem a mund te ma gjeni,do ju isha shume mirenjohese.

  • Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

   30 Gusht 2013 at 11:01 am

   Pershendetje Leila,

   ju faleminderit per interesimin. Aktualisht nuk e disponojme. Do interesohemimos e gjejme dhe do t’ju njoftojme serish vetem neser arrijme ta sigurojme. Ju faleminderit.

 26. vineta Përgjigjjuni

  8 Tetor 2013 at 7:34 pm

  Pershendetje! Mua me duhet libri.Nita ju lutem ma gjeni, do ju isha shumm mirennjohese per ket

 27. lela Përgjigjjuni

  19 Tetor 2013 at 10:04 am

  ju lutem me gjeni lektyran 100 vjet vetmi

 28. flori saramati Përgjigjjuni

  18 Dhjetor 2013 at 9:44 pm

  me duhet lektyra trimi mir me shok shum sa me shpejt sonte nese jeni online stafi i ksaj wbside plz

  • elvisi Përgjigjjuni

   19 Dhjetor 2013 at 1:25 pm

   Pershendetje Flori,

   ju faleminderit per interesimin, por nuk e disponojme.

 29. zenel Përgjigjjuni

  24 Dhjetor 2013 at 9:32 pm

  ma gjen ni liber per Klasen E 3

  • elvisi Përgjigjjuni

   26 Dhjetor 2013 at 7:07 pm

   Pershendetje Zenel,

   ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme shume libra shkollore, ndaj edhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 30. donat Përgjigjjuni

  17 Shkurt 2014 at 10:43 am

  Ma gjeni një libër klasës 4

  • elvisi Përgjigjjuni

   17 Shkurt 2014 at 12:10 pm

   Pershendetje Donat,

   ju faleminderit per interesimin. Me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk disponojme libra te klases se katert.

 31. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  24 Mars 2014 at 1:30 pm

  Pershendetje Fetije,

  ju faleminderit per interesimin. Librin si link mund ta gjeni ketu por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk e kemi ne gjendje aktualisht: http://www.shtepiaelibrit.com/store/sq/romane/1294-sikur-te-isha-djale-haki-stermilli.html

 32. Fatlind Përgjigjjuni

  26 Mars 2014 at 4:27 pm

  Romani Lutjet E Mbremjes Anton Pashku Ju lutem ?

  • Elvis Plaku Përgjigjjuni

   26 Mars 2014 at 4:47 pm

   Pershendetje,

   ju faleminderit per interesimin, por ne nuk e disponojme, mbase dikush tjeter nga lexuesit mund te jape ndonje informacion me shume.

   Faleminderit

 33. Elvis Plaku Përgjigjjuni

  26 Mars 2014 at 5:23 pm

  Pershendetje Seduela,

  ju faleminderit per interesimin, por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk i disponojme. Por ftoj lexuesit te shtojne komentin e tyre nese kane me shume informacion ne lidhje me kerkesen tuaj.

  Ju faleminderit.

 34. Elvis Plaku Përgjigjjuni

  31 Mars 2014 at 11:38 am

  Pershendetje Drini,

  na vjen keq por librin qe kerkoni nuk e disponojme.

  Ju faleminderit.

 35. Elvis Plaku Përgjigjjuni

  7 Prill 2014 at 4:51 pm

  Pershendetje Tina,

  ju faleminderit per interesimin, por ne ofrojme vetem librat :(

 36. taulant gashi Përgjigjjuni

  12 Prill 2014 at 8:13 pm

  me falni me duhet libri hija e tokes nga ali podrimja ju lutem ma ktheni pergjigjen

 37. gentii vitija Përgjigjjuni

  13 Prill 2014 at 9:00 am

  a ekini librin orhani Nga {Nexhat Zerkirija} Ktheni pergjigje

  • Elvis Plaku Përgjigjjuni

   14 Prill 2014 at 9:12 am

   Pershendetje Genti,

   ju faleminderit per interesimin, por librin e kerkuar nuk e disponojme.

 38. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  14 Prill 2014 at 4:08 pm

  Nga pershkrimi eshte mjaft e veshtire per t’u identifikuar titulli, mbase ndonje nga lexuesit mund te ndihmoje nese i kujtohet.

 39. ardit Përgjigjjuni

  26 Prill 2014 at 2:05 pm

  ju lutem ma gjeni librin shkelqimi dhe renia e shokut zylo nga dritero agolli

 40. Petrit Titani Përgjigjjuni

  29 Prill 2014 at 7:05 am

  Pershendetje!
  A e keni librin e Ilir Konomit “Pushtimi”?

 41. Pershendetje Besfort,

  ju faleminderit per interesimin, me keqardhje duhet t’ju njoftojme se aktualisht nuk disponojme libra te shkollave fillore.

  Ju faleminderit.

 42. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  11 Qershor 2014 at 11:01 am

  Pershendetje Lina,

  aktualisht ne nuk ofrojme libra shkollore fillore, dhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 43. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  11 Qershor 2014 at 11:02 am

  Na vjen keq por nuk e disponojme kete liber.

  Ju faleminderit.

 44. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  11 Qershor 2014 at 11:03 am

  Na vjen keq por nuk e disponojme.

 45. Libraria ShtepiaeLibrit.com Përgjigjjuni

  11 Qershor 2014 at 11:04 am

  Pershendetje Gresa,

  na vjen keq por nuk e disponojme :(

 46. Era Përgjigjjuni

  19 Qershor 2014 at 5:20 pm

  A keni ndonjë roman per klasen e 9? ,nese po a mi tregoni titujt e disa romaneve ?

 47. Enea Përgjigjjuni

  22 Qershor 2014 at 2:18 pm

  A mund te me tregoni 3 tituj te lektyrave per klasen e 5?

 48. besa Përgjigjjuni

  24 Qershor 2014 at 4:09 pm

  A e kinilibrin “Shpella e Pirateve”

 49. lola Përgjigjjuni

  12 Gusht 2014 at 10:23 pm

  A MUNDESH TE MA GJESH LIBRIN “PRINCESHA ARGJIRO”

 50. besa Përgjigjjuni

  19 Gusht 2014 at 4:42 pm

  une dua komentimin e libres te klases se 8 keshtjella si te ma tregoni do te isha shume mirnjohes ndaj jush faleminderit

  • elvisi Përgjigjjuni

   29 Gusht 2014 at 5:48 pm

   Pershendetje Besa, aktualisht nuk ofrojme libra per klasat e fillores.

 51. anika Përgjigjjuni

  21 Gusht 2014 at 5:46 pm

  kerkoj librin historia e skenderbeut dhe bashkeudhetaret e skenderbeut! faleminderit per mirkuptimin<3

  • elvisi Përgjigjjuni

   29 Gusht 2014 at 5:48 pm

   Per cilin autor behet fjale, pra kush eshte autori i librit qe kerkoni?

 52. besa Përgjigjjuni

  27 Gusht 2014 at 6:14 pm

  une kerkoj libren keshtjella per klasen e 8

  • elvisi Përgjigjjuni

   29 Gusht 2014 at 5:45 pm

   Pershendetje Besa, aktualisht ne nuk ofrojme libra per klasat fillore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>