Faik Konica, vepra e tij në 5 vëllime


Faik KonicaFaik Konica eshte nje nga personalitetet me ne ze te kultures dhe letersise shqiptare. Prozator dhe poet, publicist dhe estetist, kritik letrar dhe perkthyes, ai me vepren e tij te shumanshme pasuroi dhe ngriti ne lartesi te reja fjalen shqipe dhe mendimin letrar shqiptar. Njeri me dituri te madhe, dhe dhunti artistike, mjeshter i holle i gjuhes shqipe, Faik Konica ka hyre ne historine e kultures sone kombetare jo vetem si erudit e stilist i perkryer, por edhe si shkrimtar me vlera te shquara ideoartistike.

Kesaj here puna e tij vjen e permbledhur ne 5 vepra apo vellime te zgjedhura dhe te pergatitura nga Prof. Nasho Jorgaqi. Per me teper kliko librat si me poshte:

 1. Vepra 1, Faik Konica
 2. Vepra 2, Faik Konica
 3. Vepra 3, Faik Konica
 4. Vepra 4, Faik Konica
 5. Vepra 5, Faik Konica

0 Responses to Faik Konica, vepra e tij në 5 vëllime

 1. gentijana Përgjigjjuni

  17 Shtator 2008 at 9:14 am

  shum interesant e keni bo faqen

 2. elvisi Përgjigjjuni

  17 Shtator 2008 at 7:48 pm

  Faleminderit :-)

  Elvisi

 3. arbresha Përgjigjjuni

  23 Mars 2009 at 12:26 pm

  thenkju veq per vjershat e faik konices si duhet me e shkru veb faqen a ban me dit

 4. olta Përgjigjjuni

  24 Nëntor 2009 at 9:05 pm

  met vertet ju pergzoj per punen e ber vetem vazhdoni me tutje. shkrimtari FAIK KONICA esht nje shkrimtar shum i mir dhe qdo fjal qe mund ta shkruaj me shum esht etepert sepse puna eshkrimtarit ton FAIK KONICES flet vet. kshtu qe vetem ju pershendes

 5. fatlume Përgjigjjuni

  28 Mars 2010 at 4:16 pm

  met vertet keni shkruar vepra te mira ku shumicen prej tyre i kam lexuar dhe shum me kan pelqyer sidomos vepra dektorr gjilpera ok ktu edhe po ju pershendes veq vazhdoni kershtu bay bay

 6. melisa Përgjigjjuni

  22 Prill 2011 at 2:32 pm

  urime per te gjitha je per te uruar,te gjitha veprat e juaja i kam lexuar(dr.gjilpera}autor i papare flm…

 7. besarti Përgjigjjuni

  22 Prill 2011 at 2:38 pm

  poezite e juaja me pelqejn shume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>